Aianduspisik

2010
Täiendan siia juurde, et kahetsen kõvasti et kirjutamisega nii laisk olin, nüüs sel kevadel oleks olnud nii hea vaadata mida vaja teha ja millal. Püüan seda aianduseteemat siin rohekm täiendada.
Ikka iseenda lugemise tarbeks, sest seda va rohenäpu soont mul kohe üldse ei ole ja seega vaevalt et keegi siit minu blogist midagi kasulikku leiab.
Ega aiandus ei olegi tegelikult vist mu hobide nimekirjas. Tahan lihtsalt et oleks natuke õieilu ja ilusat aiaaega, nii vähe kui meil seda suveaega siin Eestis on.2009

13. MÄRTS- REEDE – täna sai käidud seemnete ostujahil! Muld, turbapotid ja suur karbitäis seemneid ja mõned lillesibulad ka.
Sel kevadel siis üks suur suur katsetamine, sest ei ole iial varem midagi ei aknalaual ega aias kasvatanud. Ilmselt need sõrmed kohe roheliseks ei saa ka, aga vaim on selle eest virgas lilleada ja hernepeenraid ette kujutama.
Koduteel külastasime ühte väga head tuttavat kel sõrmed lausa tumerohelised ja saime nii palju tarkust ja õpetust kaasa kui ainult haarata suutsime – aitäh sulle Katrin ja sinu pisikesed Dragonhunterid olid ka väga ilus ja armas aretustöö!

Loodetavasti juba homme ülehomme panen ma oma miljon seemet kasvama ja sellest siis edaspidi- vaevalt et minusuguse algaja märkmed kedagi huvitavad aga kirja panengi rohkem enda jaoks et järgmisel aastal oleks info omast käest võtta.
Kahjuks ei suutnud leida mitte mingisugust aiapidamise päevi-kalendri programmi, kõige parem kui oleks selline online olev kalendri moodi andembaas kust omale ka meeldetuletusi saaks sättida ja lilli nimekirjast valida. Küllap on ka aiandusinimeste jaoks ehk olemas selline, aga leida ei suutnud esialgu.

Ja kirja panen siia koha ka mõned lingid mida hea vajadusel uurida:

Gardener: Külvamine

2 Responses to Aianduspisik

  • Suur tänu, sellelt esimeselt lingilt leidsin ka inglise variandi, iseensest päris huvitav, kuigi kogu see faasindus on ikka üks suur hiina keel minu jaoks veel. Sättisin omale google kalendri üles ja töötab- sinna saab kanda sisse peale külvamist või kasvõi iag päev vajadusel ja järgmiseks aastaks panna meeldetuletuse ja võrrelda jne. Kuigi ilmselt käsitsi tehtus scrapbook oleks kõige vägevam oma kiletaskutega seemetele ja igaastaste tähelepanekutega. No minul rohkem ongi vaja nagu meeldetuletuste ja tarkuseteradega süsteemi.

  • No kui sa just tahad näpuga järge ajada, siis veebis on olemas Thunide kalender – http://www.bunkahle.com/astrolog/mocal.cgi. Endale meeldib rohkem kuufaaside järgi toimetada (kuigi seda alati ka ei jõua järgida) – http://hot.ee/synnitus/Kodu/Kuufaasid_ja_aiat88d.html
    Tegelikult kui nunnutad tärkavaid ja kasvavaid taimekesi, siis kosuvad nad ka külvikalendrit järgmata ilusti.
    Meeli (ei ole eriti “rohenäpuline”)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Archive
August 2020
M T W T F S S
« Nov    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31