Lihtsalt…

Üle pika aja postitan ja see ka nüüd kõigest memopostitus rohkem nagu selleks et juhuks kui ma taas piparkooke hakkan küpsetama.
Nimelt sattus meie poest kaasa Kalevi piparkoogipulber millele tuleb lisada vaid 80 ml vett ja 80 gr mett ning 100 gr võid.
Mina lisasin 80 ml vett ja 2 spl mett (kuna mul pole õrna aimugi kui palju on 80 gr mett ja olen liiga mugav et köögist jälle arvuti taha kõndida selle välja uurimiseks kui ma juba kord kööki olen maandunud), võid panin ca 150 gr kuna ma armastan pehmemaid piparkooke.


Kombainiga ajasin kiiresti taignaks ja väga kiire ja hea oli ka rullida, 10 punkti täiesti minu poolt. Piparkoogid tulid väga väga head.
Ainus kriitika, ja kahjuks tõsine kriitika on see et taignas oli liiga palju pipart, isegi piparkookide kohta natuke liiga. Ei oska välja ka mõelda kuidas seda mahendada.
Aga igatahes saab mitu pakki koju varutud juhuks kui veel enne kevadet ka piparkoogi isu peale tuleb.’

Oh nii kena oleks kui Kalevil (või mõnel muulgi tootjal) oleks sarnaseid erinevaid küpsiste kuivsegusid müügil…. soolapulgad ja võiküpsised ja lehekesed ja….
Millegipärast on sel sügistalvel pidev küpsiste isu ja kooke polegi üldse teinud.

Käsitöö osas…. on palju tehtud ja palju käsil aga pole olnud aega pilte teha ega kirjutada. Kinnaste kudumise maania endiselt peal ja täna sai ka taas tõdetud et ainuke kinnas millega käed lund rookides külmetama ei hakka on ikkagi maavillasest lõngast kootud kirikinnas.
Suur õmblemise isu käib ka lainena peal, kangad virnadesse laotud ja kodusisustus kaebab uuendamist ja ideedest ka puudu ei ole, igal õhtul uurin vahvaid lapitekkide tehnikaid , kuid mu olemasolev õmblusmasin on mind hulluks ajanud oma aeglusega, uus küll valmis vaadatud aga veel läheb aega enne kui koju saan tuua,ega jõuluvana ei tahaks kuulda selle hinnanumbrit – võib infarkti saada:) Aga unistused selleks ongi et teoks saada, eksole ju.

Nautige lund ja ilusat aega !

5 Responses to Lihtsalt…

 • Aitäh, Monica! Sinu perele samuti kena jõulukuud!
  Villased kindad on tõeliselt mõnusad. Ma ei tea, kui paksud nad 3 korra võetud lõngaga tuleksid.. Aga vaata, missugused paksud kindad on Nele oma lastele kudunud:
  http://knitbuffet.blogspot.com/2010/12/strawberry-maasika-karukapad.html
  Mu meelest väga kaval mõte ja teostus on samuti ilus.

 • KK- vedas sul kui said hea valmistaigna, mulle seni testitutest Hagari oma parim (see punane millel hurdalaadsed piparkoogid pakendi peal, ic), aga iga kord saab küpsetamist viimse piirini edasi lükatud kuna mu meelest on neid alati külmana mega raske rullida ja kui pehmeks lasta toasoojas seista siis jälle alati jäävad rulli külge kinni. Sellepärast mind see pulber üllataski, piisas lausa 1-2 x rulli lükkamisest üle taigna. Ja huvitaval kombel ei ole seal ka E-sid sees nagu välismaa omades, kui oleks siis mul oleks tänaseks juba kenad kõrvetised. Ma proovin kindlasti veel lootuses et mõni teine partii ehk ei ole nii piprane.

  Tore kuulda et on veelgi villase kinda fänne !:) Ma just mõtisklesin eile et võiks teha näiteks mitmekorra (3x`?) kokkupandud maavillasest ühed paksud paksud paksud käpikud lume lükkamiseks. Seda vist nüüd jagub !:) Lähengi välja aeda omadele käigukanal-tunneleid-labürinte kaevama et nad ka uksest kaugemale saaksid, meie omad küll jooksevad ka kõrgel lumel ilma sisse vajumata aga seda ainult joostes, seistes ikka vajuvad läbi :) Toredat jõulukuud !!!

 • Ma ka olin üllatunud kui see poest koju toodi. Ma vbl muidu teeks ka ise seda tainast kuid ma kardan et enne tuleb kevad kätte kui ma kõik vajalikud maitseained ja asjad poest koju saan. Sellel pulbril muidu see asi ka et saab kiiresti kui piparkoogi isu tuleb neid ka teha. Ilusat jõulukuud Sulle ja perele, Meeli!

 • Ma kuulen sellisest pulbrist esimest korda. Siiski vist sellega mässama ei hakka, just maitseainete timmimise pärast. Isetehtud taignasse on seda lihtsam doseerida.
  Ja käsitööd tahaks teha, aga praegu eriti ei lasta :).
  Ilusat detsembri jätku!

 • Ma olen ka vaadanud seda pulbrit aga pole julgenud osta. ETKs oli sel nädalal aga miskise taigna ale ja see mulle väga meeldis. Hästi rullitav, maitseomadustelt ka ok. Tegin hunniku shotikakujulisi :)

  Kinnaste osas ma jõudsin umbes samale järeldusele. Panin eile rookimisel kätte karvased nahkkindad ja no poole tunni pärast olid käed jääkülmad! Siis vahetasin omakootud labakute vastu ja no nii mõnus. Nahk saab hingata ja soe on. Mul pole küll nood päris maavillasest aga miskine pehme meriino, shotikad peal ja puha.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Archive
July 2020
M T W T F S S
« Nov    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031