Lõngaks väga meediv Løve Garn, 74% Mohair, 16% Wool, 10% Nylon

Kui nüüd nädal tagasi minu juurde maandus kotike mohääridega ning palvega veel koguni 2 mütsi kududa sama mustri järgi kuid eri värvides : et ikka iga palituga oleks sobiv “varnast” võtta  – siis otsustasin ma selel mustri kirja panna.

Nii see Mohäärike kirja saigi ja tundub et mitte ainult selle mütsi kandmine pole nakkav vaid ka kudumine sest mis siin ohata – juba uus kotike mohääriga kõrval ja vardad ootevalmis.

Aga seekord panin mustrid ka väljanäitusele sest sahtlis hakkab juba kitsaks jääma ruumiga. Natuke siis mustrist ka. Seegi muster, nagu minu eelnevad on loomulikult eestipäraste tingmärkidega skeemiga.

Juttu on nii vähe kui võimalik ja nii lühidalt ja selgelt kui vähegi võimalik. Mulle endale tundub et mida vähem kudumise ajal lugemist seda mõnusam kududa ja vastupidi ka aga jah pean tunnistama et selle va raamatulugemise ajal ei raatsi ma käsi varrastest eemal hoida küll.

Muster on pits kuid ilma õhksilmusteta mille tulemusel pind näeb välja natuke reljeefne ja loob mulje pehmetest palmikutest. Kududes rohkem mustrikordi saab teha mütsi kuklaosast pikemana.

Mustrit saab pisikese tasu eest maha laadida siit:
MOHÄÄRIKE Ravelry’s – ka  eesti keelne !

Muster on eraldi kahes keeles: eesti ja inglise keeles. Eestis on  mustri saamiseks muidugi kõige lihtsam viis võtta minuga e-kirjaga ühendust ja siis saadan lingi mustri mahalaadimiseks.

Kui Sullegi hakkas meeldima see müts, siis võta julgesti ühendust ja leiame lahenduse;)

Varsti ka uued pildid mütsi erinevatest värvidest
Minu mustrite autoriõigus puudutab selle kirjapilti ja sisu. Mustri järele kootud asjadega on igaühel vaba voli toimetada nii nagu meeldib, väikese palvena loodan et kui  keegi neid mütse internetis müüa soovib siis juurde ka mustri autori, ehk minu kodulehe aadressi lahkelt paneks.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Updates
Archive
September 2021
M T W T F S S
« Nov    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930