Sügisesse mahtus veel ka väikene endale tehtud sünnipäevakingitus kolme raamatu näol. Paari sõnaga siis muljetan natuke ka. Muhu linnud on armas pisike raamat milles on valik linnumustreid kohe võtta ei pea hakkama eri allikatest otsima.

Köitev kõitmine on raamat mida olin ammu tahtnud osta kuna ainuke raamatuköitmise kursus on senini jäänudki ajapuudusel ainukesesks ja selles raamatus on väga selged juhised ja kirjeldused eri tehnikate kohta. Lähiajal plaanis ka ammu ammu ammu plaanis olnud köitmise tööd käsile võtta

Nii, ja viimaseks Lihula lilltikand ja meistrid. Kui ma seda raamatut Apollos nägin siis tundus ta mulle samas suurus ja kaalusarjas Muhu ja Haapsalu käsitööraamatutega.

Kui raamat postiga tuli tundsin muidugi natuke pettumust kuna selles formaadis ei tule piltidelt vaipade ilu välja ning mõni tikandimotiiv oleks ikka ka võinud olla. Kui aga raamatu läbi lugesin, siis sai mõista et tegelikult on see kuldaväärt ettevõtmine et selleteemaline raamat ilmunud on ja sedasi ka ajas edasi kanduvad need tikandid.

 

Mulle Muhu tikandid meeldivad, aga kuna Muhuga omal mingit sidet ei ole siis järeleproovimiseni pole veel jõudnud, miskipärast tunduvad Lihula tekid aga väga suursugused ja intrigeeriv on muidugi idee et mustri saamiseks tuleb oodata suve et pliiatsi ja blokiga keset aasa istuma ja lilli joonistama minna. Igatahes on mul hea meel see raamat oma käsitööraamatute kogusse lisada.

4 Responses to Paar uut raamatut

  • Oi! Väga tänan info eest! Lihula Lillkirja Festival kõlab vägagi huvitavalt ?

  • Tere!
    Lihula Rahvaülikool on tõepoolest ka CD välja andnud, aga teda ei müüda koos raamatuga, vaid eraldi. Raamatu esmatrükk ilmus 2009.aastal, CD paar aastat hiljem. Plaati saab osta Lihula Rahvaülikoolist ja kindlasti ka Mardilaadal. Parim võimalus on muidugi Lihula Lillkirja Festivalil.

  • CD olemasolu on mulle küll täielik üllatus, minu raamatuga küll ei olnud seda kaasas :( ?

  • Lihula lilltikandi raamatu juurde käib CD ka, Kas Sul seda pole, seal peaks mustreid ka olema? Ma ise pole tikkija, nii et väga kindel ei ole.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Updates
Archive
May 2021
M T W T F S S
« Nov    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31