Pitsikiri – font

Pitsikiri saigi valmis.

Huvitav kuidas mõned asjad võtavad pikka aega et alustada, seejärel pole kannatust et päris lõpuni valmis nikerdada – ja siis jääb hoopis kauaks sahtlipõhja sest pole enam ka mustriteks ajapoegagi.

Ja eks neid põhjuseid oli veelgi.  Alguses nikerdasin primitiivse asja et enim kasutatavaid mustreid saaksin paberile panna, siis oli vaja ka nuppe ja igasugu muid pitsimärke mustrisse panna ja tegin ka need juurde. Lõpuks ei piisanud ka sellest enam, ikka on ju pitsimärke juurde ja juurde vaja, ja üks igavene nikerdamine on selle kokkupanemine nagunii kuid minul juhtus ka veel sedasi et ma pidin vahepeal optikapoodi külastama et üldse üle pika aja neid märke ja märgikesi sirgete servadega üles näeks joonistada.

Nüüd siis võtsin kätte ja kahe ööga (vaikus on hindamatu resurss!) sain lõpuks kõik vajalikud pitsimärgid üles tähendatud. Kõige vaevarikkam tegevus selle kõige juures oli nende paika kalibreerimine, ja ega nad pole vist veel ikkagi nii siredad ja siledad kui peaks, kuid mustris näevad  nad välja nagu minu mustrites ikka olnud, loetavad peaks olema küll ja eks ma täiendan kui vajadus tekib.

Miks sellist pitsikirja vaja peaks olema?

Minu jaoks oli vajadus täiesti täies mahus olemas. Nimelt on need märgid Eestimaal olnud kasutusel pitsimustrite ülesmärkimiseks juba palju aastaid. Sarnane märgisüsteem on ka Saksa vanameistrite mustrites – laudlina pitsimustreid mäletame ju meiegi.  Ja mina ei suuda regivärsi järgi ei kududa ega seda ka kirjutada,  no nii harjunud ikka nende omamaa märkidega juba Pitsiliste Koekirjade ajast…

Kahju on ka kui noored Eesti kudujad pitsikirju regivärsis üles peavad kirjutama või võõrapärastes märkides pusima. Mitte et ei võiks, mida rohkem variante seda parem kindlalt, kuid nüüd on võmalus ka kasutada eestipäraseid märke neil kes soovivad ka pitsimärkide tava edasi kanda.

Ilmselt tuleb millalgi ka Pitsikiri II – nimelt palmikud ja patentkoed ootavad oma järge, kuid selle esimese fondiga saab kindlalt teha Haapsalu salli pitse kuid ka laudlinade ja kardinate pitse , või mistahes pitsimustreid sest olen püüdnud kõik enimkasutatavad märgid välja joonistada.

Nüüd veel vaja üles tähendada iga märgi kohta info nii eesti kui inglise keeles ja väike kasutusjuhend siis on ta ka soovijatele sümboolse raha eest kättesaadav.

4 Responses to Pitsikiri – font

  • Tänud :) kahjuks seis hetkel nii et koos arvutiga kaotasin kõik selles oleva, kõige kurvem ongi et kuna polnud mul salvestatud ka mujale peale arvuti siis ka font läks igaviku teele, kui lähiajal on plaanis uuesti teha /taastada.

  • OI, kui tore uudis ja tänuväärne ettevõtmine! Suured tänud!

    hääde soovidega
    Madhuri Radhika (Merike Challet)

  • Ainult lisainfo vaja veel juurde kirjutada ja siis saavad kõik kes soovivad seda kirja ka omale saada.

  • Oi, kui tore uudis! Vaja kõrvataha panna ja silm peal hoida :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Archive
July 2020
M T W T F S S
« Nov    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031