A little bit of lace thread story. My gorgeous and long kept  Freccia 8 turned out not so perfect for knitting because it is a bit too heavy …
Read more …

Natuke pitsiniidi juttu. Tuli välja mu imeilus ja kauahoitud Freccia nr 8 läikega puuvill ei sobigi kootud linikute jaoks, sobib perfektselt hoopis heegeldatud liikute tegemiseks. Ma senini arvasin et kõik pärl-läikega puuvillniidid on ka linikute kudumiseks ilusad, Freccia oli esimene mis tõestab vastupidist. Et no tegelikult ega keegi ju ei keela sellest kududa, aga pitslinikud on siiski kõige ilusamad kui nad on pehmest pärlniidist. Freccia aga ei ole pehme, mis on muidugi heegeldustöö juures jälle plussiks.

Õige vanasti, nende kudumise kõrgajal kooti neid Saksamaal lausa peenikesest kunstsiidist. Eile harutasin pool kera linikut üles ja testisin heegelpinda, mis tõesti jääb ilus ja karge mitte lörts. Mul on Frecciat karbitäis ehk 500 gr ja ma nii ootasin et hakkan ükskord sellest kuduma mõnd ilusat mustrit. Hullu pole midagi, saab siis heegeladada temast midagi.

Kuna hetkel on isu puuvillpitsi kududa meeletult suur (muidugi siis kui üldse selleks aega kulutada ei tohiks), pean hakkama otsima kuidas osta 0.5 kiloste poolidena peent siidist pärl-puuvillniiti. Kui ühte linikusse kulub ca 500-600 gr siis neid 10gr ja 25 gr väikeseid kerasid ei tasu vast osta, muidu koosneb linik ainult sõlmedest. Igatahes hetkel olen suunanud pilgud Itaalia poole, kus sellist pehmemat puuvilla kunagi ammu müügil nägin ja meelde jätsin et kui kunagi taas pitslinikuid kuduma hakkan siis.

No ja mitte ei saa jätta meenutamata jätta seda ammust aega kui puuvillpitsi kudusin suisa iga päev – siis alatine hirm oli see et, appi – jälle lõpeb niit enne otsa kui linik valmis ja see lõputu arvutamine et kas seda või teist mustrit ikka teha saab sest pole kindel kas näiteks 100grammist piisab. Tundus lausa võimatu mõttena, või soovunelmana, et kõrval oleks kilone pool ja muudkui kooks ilma et peaks muretsema et niit lõpeb enne kui linik valmis. Ahja- muuseas vene aegne Iris niit oli suhteliselt  pehme keeruga ning ilusa  läikega niit ja vahel õnnestus seda saada vihtidena, mäletamist mööda oli ühes vihis 500 grammi.

Tärklisega valmis tööd venitades peab muidugi arvestama et see võtab osa läiget töölt ära.
PS: See mida ma eile üles harutasin ja  nüüd NIIVÄGA kududa tahan on  Nieblingi Steinrose.

Siin aga pildid ühest minu 2009 aastal kootud Nieblingi linikust, kus on näha kui kenasti pehme pärlniit mustrit esile toob ja siidist läiget annab.

A little bit of lace thread story. My gorgeous and long kept  Freccia 8 turned out not so perfect for knitting because it is a bit too heavy therefore it seems rather  perfect for crocheting. Have always thought that all the pearl shine cotton threads are suitable for knitting and  Freccia was the first to prove otherwise – there is clear difference – using soft pearl threads gives  the beautiful result for knitting. Well, it of course can be used to knit tablecloths and also like the results, it is just my personal opinion that knitted tablecloths looks most beautiful in shiny soft pearl cotton threads.  Freccia is not soft but rather firm crispy cotton what is of course bonus with crocheted lace.

Interesting is that at old times there in Germany the tableclothes were most often knitten from soft shiny threads aswell, I’ve seen mentioned it so many times as kunstseide. Not real silk but but fine silky thread. Even some years ago it was sold on eBay . It was Elsie or similar, if my memory is right here.  Same thread  was advertised  in old Kunststricken magazines.

I’ve got such passion to knit some fine lace after several years.  Now trying to find out to buy soft fine pearl cotton maybe on 0,5 kg cones. Knitting from small 25 gr balls just does not make any sense as this make the cloth consist from knots mostly. Too many knots.

One thing what is good to take attention with blocking the pearl cotton tablecloths  by using the starch is that it takes some shine away . But making the right starch and using it till it is yet warm, not hot nor cold – it is possible to minimize teh lack of shine of pearl cotton. Starch must be willing to work on stretching , of course, take into account that it takes the gloss part of the job.

PS : That’s what I frogged up yesterday, and still so much want to knit if I am lucky enough to find more than 500gr pearl cotton is  Niebling’s Steinrose .

Here, however, the images of my years ago knitted  Niebling doily , knitted from nice fine shiny pearl cotton.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Archive
September 2023
M T W T F S S
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930