Jupp aega mõtlesin et mida postituse pealkirjaks panna – saagu Saaremaa lõng sest sellest ka väike jutt.
Kui lastel käib jõuluvana kord aastas siis minul käib lõngavana ikka oma paar korda aastas.

Ta helistab mulle alati just sellel päeval kui mul on veidi kurvavõitu meel või muidu mõte jäänud otsima midagi head ja ilusat ja kõne tuleb tavaliselt hommikusel ajal: “Olen lõngamüüja leti ääres, milliseid lõngasid ja mis värve sa tahad?” kõlab telefonist.
“No tavalist 8/2 lõnga tahaks, valge on alati ilus soovida ja siis küsitakse telefonist et kas ma musta, sinist või halli või…. ka tahan. Ikka tahan ju! Uskumatu! Vahele kostab müüja pakkumine et vat see on kampsunilõng ja vat see on välismaa meriinoga segatud ja vat see…. Aga lasen oma heategijal ta pakkumised katkestada, ei soovi ma paksu “kampsunilõnga” vaid ikka 2/8, ja 1/8 numbrite järele valitut, ei soovi ma meriiinoga pehmendatud lõngu vaid ikka seda ehtsat meiemaist natuke karedat. Hea et seda veel on saada, sest nüüd ju vaid Raasiku tehas , mille lõnga ma kahjuks veel proovida ei ole saanudki.

Kuid kahel viimasel korral on minu armas lõngavana helistades teavitanud et müüa on Saaremaa lõng. Neid sai lausa osta suurte koonuste peal 1,5 kilo kaupa ja tegu pestud lõngaga, imeilus ja ühtlane lõng. Kahjuks midagi täpsemat sellest laadal müüjast ei tea.

Nädalavahetusel üllatas taas telefonikõne ja telefoni teel sai siis valitud roosasid toone ja ka mõned klassikalised.

Helehall kilone koonus on imeilus lõng. Lillade toonidega läks natuke asi üle piiride sest minu lõngavanale meeldivad erksad toonid ja ma hetkeks unustasin selle teadmise ja nii sai üks “ilus ergas lilla” ka suurde lõngakotti, nii ergas et peale vaadates hakkab natuke valus- huvitav kuidas teda kududa? Tegelikkuses kuulub see värv mul nimetuse “sünteetilist värvi” lõng alla, ja samamoodi on mu lõngakorvis ka “ilusad erksad sinised”- no need sellised värvid mida looduses vist ei esinegi. Kuid küll nad varrastele jõuavad, ehk on lõngavanale endale jõuluvana külla minemas;).

Kõige rohkem imetlen ma 8/1 ehk ühekordset musta lõnga- ei ole varem nii ühtlast ühekordset oma silmaga näinudki! Ma arvan et see lõng tahab saada roositud sõrmikuteks. Ja ma hoian hinge kinni et see värvi ei annaks.

Igatahes mulle tundub et mul on nüüd olemas KÕIK lõngad mida hing ihaldab. Ainukesena millest unistan on 8/1 või peenem (ma tean et ei toodeta ju peenemat aga unistada ju võib) tumesinise, valge ja punasena. Kirikinnaste tegemiseks.
Mis kudumisse puutub siis seda ma endale lubada nagunii ei saa, esiteks viskas sussid püsti mu igivana kerilaud ja teiseks- kuniks kaks viimast kutsikat meie hiigelsuurest pesakonnast pole leidnud omale seda päris sobivat kodu ei saa ma ka endale kudumist lubada, ja see võib võtta aega isegi oktoobrini kuna kutsikatele on planeeritud tihedat näitustelkäimist tulevateks kuudeks.
Nii et saan endale lubada vaid lõngadest lobisemist ja riiulil imetlemist, aga seda toredam see on :)
Ja muidugi laadisin nad kõik Ravelry stash’i ka üles, kui on eriti kiire siis sealt on ka hea imetleda :)

3 Responses to Saaremaa lõng

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Archive
September 2023
M T W T F S S
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930