Sallide raamimine

Olen nüüd paar päeva sallide raamimisega tegelenud.
Need sallid on kõik alustatud enam vähem oktoobris.
Seis sallidega siis selline:
Kolm salli raamitud ja ootavad modelli saabumist pildistamiseks.
Üks sall varrastel ja teha äärepits
Üks sall varrastel ja kootud umbes 60%
Üks heegeldatud sall valmis aga ootab narmaid ja pildistamist
Seega- varsti loodan ka pilte näidata sallidest.

Aga mõtlesin arutleda veidi raamimise teemal.
Kunagisi kootud laudlinu sai venitatud nööpnõeltega.
Salle otsustasin aga venitada traatidega mille kasutamise plussiks on sirge salliäär ja samuti ka raamimise kiirus. Venitan suure maksimummõõtmetega penoplasti peale nii et 1/2 sallist on ühel pool ja 1/2 teisel pool. Kolmnurkse Haapsalu rätiku stiilis salli millel kujundasin huvitava nurgapitsi lahenduse venitasin penoplasti keskele et nurga ilu välja tuleks.


Sirgete äärte saamiseks kasutan tugevamaid mittepainduvaid keevitustraate.
Kolmnurga poolsete äärtega on aga lugu nii et ma olen katsetusjärgus saamaks mitte-sakilisi ääri, lihtsalt selline kiiks et mulle ei meeldi teravasakiline salli äärepits. Tahaksin sellist natuke kaarjat tulemust. Haapsalu sallide külgeõmmeldava äärepitsi puhul tuleneb see mustrist kuidagi iseenesest, salliga ühes tükis ehk külgekootud äärepitsi puhul aga kipub iga muster ikkagi jääma veidi liiga sakiliseks et minu rahulolu välja teenida. Viimasele lehesallile kujundasin äärepitsi mis ideaalis peaks jääma üsna kaarjas kugi mitte lame. Aga saan seda alles järgmise venituskorra ajal proovida kui hakkan katsetama painduva keevitustraadiga! Ma ei teadnuki et abikaasal sellised asjad lausa töötoas olemas olid ja venitasin salli täna äärepitsi osas sirge traadi ja nööpnõeltega . Püüan ka pilte teha kuidas näeb välja traaditud venitus.

Nüüd aasta hiljem lisan siia oma Pitsilehe lingi kus mul on pildid üleval

2 Responses to Sallide raamimine

  • PTV:) Keevitustraat teeb venitustöö ikka väga kiireks ja lihtsaks ka. Kuigi – minu suur unistus oleks ehtne puidust Haapsalu sallide veitamise raam saada omale… Mul ikka veel ei ole seda N Bushi raamatut ja seega ei tea millistest raamidest seal juttu?

  • Ma juba ammu olen piilunud Raverlys neid väljamaiseid traatidega venitajaid – nüüd leidsin ka Eestist ühe :-).
    Aitäh, et nippe jagasid. ma üritan mehelt välja pressida ka päris raamid, nagu “Knitted Lace of Estonia”‘s on näidatud. Seniks aga lepin suure voodiga.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Archive
July 2020
M T W T F S S
« Nov    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031