Kirikinnaste kütkes

Terve oktoobrikuu on mul igal vabal momendil olnud varrastel kirikindad. Tundub et ei saagi enam pidama, nii mõnus on neid kududa. Enim meeldiks mulle kududa 1.00 või 1.25 mm varrastega ja just neid vanemaid mustreid, kuid kahjuks pole ju selleks sobivat kahekordset peenikest maavillast lõnga olemaski.

Olen proovinud erinevaid välismaiseid lõngu, kuid nad on liiga pehmed, venivad ega jää ilusad ega õige tundega. Villane kirikinnas on minu jaoks ilus just maavillasest ja just see õige väikene karedus on see mis tegelikult käed soojas hoiab külma ilmaga sest ergutab käenahka ja paneb nö vere liikuma. Lastele on maavillane ainus mis ka lumes märjaks saades endiselt soojust hoiab.

Niisiis. Ma koon 8/2 maavillasest mis on tänapäeval ilus ühtlane. Katsetasin erinevaid vardaid kuid 8/2 juurde tundub mulle et sobib 1.75 mm varras kõige paremini. Koon tihedalt kuid mitte nii kõvasti et kudum ja koekiri elutuks muutuks.

 

 

 

 

img_0150  Siin on kaks minu lemmikkinnaste paari: Tumehalli ja valgega Rannu kindakirjaga. See kindakiri oleks tahtnud peenemat lõnga(ja sedakaudu ka vardaid), kuid mustri ilu see ei vähenda. Muster oli selline et kummalisel kombel pidin ma kogu aeg järge ajama, mitte ei saanud peast kududa nagu mõnd teist. Kindavarre tegin pitsilise, mulle see meeldib.

img_0098  Ja teine lemmik punavalged Saarde valla mustriga. Kindavars on pitsiline, mis mulle väga meeldib. Teen alati esimese rea pahempidikoes, nii jääb äär ilusti kaarena hoidma. See muster meeldib mulle niiväga et teen kindlasti neid veel.

img_0146  Sinise ja valgega tegingi veel teisegi paari Saarde kindaid aga sinine oli natuke paksem lõng kui 2/8 kuid soojad on nad küll. Kindavars on soonikulapiline.

img_6500  Halliste ämblikukirjaga kindad. Kindavars on soonikulapiline.

Kõige esimesel pildil on veel Pärnumaa ja Nissi kirjaga kindad. Pildistada aga ei ole praegusel nigela valgusega ajal sugugi lihtne. Lisaks on veel juba ka uued varrastel ja …. eks näis kaua seda jätkusuutlikust mul on – sallid puha kapis hunnikus, ootavad raamitamist ja pildistamist;)

4 Responses to Kirikinnaste kütkes

 • Kahtlustan, et masinad ei võimalda äkki?

 • Aitäh, Diana! Ja valge roos on ka teel nüüd ;)
  KK: Aitäh Sulle! Ma kasutan hetkel Jõgeva 8/2 lõnga, kuid tahaks ka Raasiku oma ära proovidamillalgi.
  Huvitav miks ei võiks eesti lõngatehased toota ka peenemat kahekordset kui 8/2. Huvitav et vanasti kedrati seda siis ise ?

 • Imelised! Mul on ka see lõngateema olnud, väljamaiste pehmete lõngadega jääb pind selline lörum. Osad, mis ongi peenemad, neil jälle selline keerd, mis ei sobi.
  Millist maavillast kasutad?

 • Imeilusad kindad! Väga meeldivad, tahaks kohe ise ka proovida.:))
  Kas ma võin olla häbematu ja paluda “Valge roosi” mustrit? diana.tammann@gmail.com.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Archive
September 2020
M T W T F S S
« Nov    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930